logo3a

Specjalistyczna Praktyka Dermatologiczna "Altra-Matter"
lek. med. Aleksandra Lipka-Trawińska


REJESTRACJA: tel. 501 956 191

- proszę odsłuchać komunikat powitalny i czekać na połączenie z sekretariatem (od poniedziałku do piątku 9:00 – 18:00).
Uwaga! W przypadku konieczności KONTAKTU Z LEKARZEM proszę o SMS: 501 956 191 - lek.A.Lipka-Trawińska lub e-mail: spd.altramatter@gmail.com - postaram się skontaktować tak szybko, jak będzie to możliwe.

Nowy adres:
Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Anna i Artur Borowscy
Siemianowice Śl. 41-100, Aleja Sportowców 1A
Tel.: 501 956 191; 663 844 099

ola1Nazywam się Aleksandra Lipka-Trawińska i jestem lekarzem, specjalistą dermatologiem i wenerologiem.

Ukończyłam studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w 1993 r uzyskując Dyplom z Wyróżnieniem. Tematyką chorób skóry zajmuję się od 1994 r. Od tego czasu pracowałam i uczyłam się kolejno w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr IV w Bytomiu oraz I Klinice Dermatologii i Wenerologii w Katowicach uzyskując pierwszy i drugi stopień specjalizacji z zakresu dermatologii i wenerologii, również z wyróżnieniem.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego od 1998 r. Poprzez aktywny udział w kursach i szkoleniach, jak również konferencjach stale podnoszę swoją wiedzę, doświadczenie kwalifikacje i umiejętności. Obecnie jestem Ordynatorem Oddziału Skórno-Wenerologicznego Szpitala Miejskiego W Sosnowcu przy ul.Szpitalnej 1.

Gabinet istnieje od 2001 roku, co świadczy o dużym doświadczeniu w diagnozowaniu i leczeniu chorób z zakresu dermatologii oraz wysokiej jakości świadczonych usług. Gwarantuję miłą, sympatyczną atmosferę , jak również bezpieczeństwo i profesjonalizm wykonywanych zabiegów.

Oferuję szeroki wybór zabiegów upiększających, przeciwstarzeniowych i zapobiegających nowotworom skóry a także pomoc w leczeniu nowotworów skóry.

Przez lata pracy moją szczególną uwagę zwróciły zależności pomiędzy dolegliwościami skórnymi a sferą psychiczną (szczególnie emocjonalną) chorego. Psychodermatologia pozwala na bardziej całościowe, interdyscyplinarne i psychosomatyczne podejście do pacjenta. Dotyczy to nie tylko już uznanych dermatoz zaostrzających się w przebiegu sytuacji stresowych ale także większości chorób dermatologicznych.

Z uwagi na fakt, że choroby te wywołują nieestetyczne zmiany w wyglądzie, wpływają negatywnie na obraz własnego ciała, kształtują samoocenę, określają jego relacje społeczne i jakość życia. Gabinet "Altra-Matter" - Inna Materia, (Inne Znaczenie, Rola) ma za zadanie, od tematów drobnych, wyleczenie małych, innych spraw do pomocy Państwu w odnalezieniu Siebie jako Inną Piękną Istotę. Podanie pomocnej dłoni dosłownie i w przenośni jest dla pacjenta chorego dermatologicznie niezmiernie ważne i budujące.

Coraz częściej można również zakładać, że rozwój choroby zależny jest od układu różnych czynników i biopsychospołecznej całości człowieka. Przyczyn dolegliwości należy więc szukać wielokierunkowo i to w otoczeniu człowieka i w jego wnętrzu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Specjalistyczna Praktyka Dermatologiczna "Altra-Matter" | POLITYKA PRYWATNOŚCI – RODO

Projekt i wykonanie: WIT

Używamy ciasteczek. Więcej w Polityce cookies