logo3a

Specjalistyczna Praktyka Dermatologiczna "Altra-Matter"
lek. med. Aleksandra Lipka-Trawińska
ul. Jana Pawła II 1
41-100 Siemianowice Śląskie
tel. 32 493 13 52 - Rejestracja/Sekretariat "Altra Mater" godz 9:00 - 18:00
tel. 32 766 02 04 Rejestracja "LIS-LIPKA"
tel. 501 956 191 lek. med. A.Lipka-Trawińska - proszę odsłuchać komunikat powitalny i czekać na połączenie z sekretariatem.
Uwaga! W przypadku konieczności KONTAKTU Z LEKARZEM proszę o SMS: 501 956 191 lub e-mail: altrawinska@gmail.com - postaram się skontaktować tak szybko, jak będzie to możliwe.

Mój profilg70

wideotrichoskopiaWIDEOTRICHOSKOPIA

Przy pomocy mikrokamery w powiększeniu do 200x bada się komputerowo łodygi włosów, mieszki włosowe oraz stan skóry otaczającej. Jest nieinwazyjnym i niebolesnym badaniem.

Badanie jest szczególnie przydatne w diagnozowaniu niektórych chorób włosów (na przykład łysienie androgenowe kobiet, nietypowe łysienie plackowate, łysienie telogenowe, anagenowe, trichotillomania, liszaj płaski mieszkowy, łysienie włókniejące przednie, toczeń rumieniowaty ogniskowy, wyłysiające zapalenie mieszków włosowych, dissecting cellulitis, trądzik bliznowcowy lub martwiczy, erozyjna krostkowa dermatoza skóry głowy, łuszczyca, infekcje pasożytnicze, grzybicze) oraz do monitorowania postępu choroby lub efektów leczenia.

Metoda może być również wykorzystana w celu ustalenia rozpoznania niektórych przyczyn nieprawidłowego wzrostu włosów u dzieci (na przykład zespół Nethertona lub monilethrix).

Konieczne badanie celem wykluczenia łysienia bliznowaciejącego przed rozpoczęciem zabiegów mezoterapii igłowej.

Należy pamiętać, że samo urządzenie i programy komputerowe nie pozwalają na postawienie rozpoznania, podstawą rozpoznania może być tylko ocena zmiany przez doświadczonego lekarza.

wideotrichoskopia-1

 liszaj-plaski-mieszkowy-1
Liszaj płaski mieszkowy
lysienie-androgenowe-a
Łysienie androgenowe
lysienie-androgenowe-b
Łysienie androgenowe

TRICHOSKOPIA

to badanie całkowicie nieinwazyjne. Badanie nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania włosów, nie wymaga wyrywania włosów i może być wykonywane tak często jak potrzeba, jest niebolesne, więc jest dobrze znoszone przez większość dzieci.

Za pomocą dermatoskopu ręcznego bada się włosy i powierzchnię skóry głowy w powiększeniu od 10 do 50-70x. Daje to między innymi informację na temat stanu mieszków włosowych i łodyg włosów. Badanie przeprowadza się najczęściej w immersji w co najmniej 3 okolicach skóry owłosionej głowy. Trichoskopia jest konieczna przy prawidłowej diagnostyce i leczeniu wszystkich chorób skóry owłosionej i włosów.

 

Obrazy uzyskane przy pomocy dermatoskopu

trichoskopia-1 trichoskopia-2
trichoskopia-3 trichoskopia-4

 

 

UMÓW SIĘ NA TRICHOSKOPIĘ
DO LEKARZA DERMATOLOGA TRYCHOLOGA!!!

WŁAŚCIWIE ROZPOZNA ON PRZYCZYNĘ TWOJEGO PROBLEMU
I PRZEPISZE ODPOWIEDNIE LECZENIE ZANIM BĘDZIE ZBYT PÓŹNO...
Tel. 501 956 191

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 r. Specjalistyczna Praktyka Dermatologiczna "Altra-Matter" POLITYKA PRYWATNOŚCI – RODO

Projekt i wykonanie: WIT

Używamy ciasteczek. Więcej w Polityce cookies