logo3a

Specjalistyczna Praktyka Dermatologiczna "Altra-Matter"
lek. med. Aleksandra Lipka-Trawińska
ul. Jana Pawła II 1
41-100 Siemianowice Śląskie
tel. 32 493 13 52 - Rejestracja/Sekretariat "Altra Mater" godz 9:00 - 18:00
tel. 32 766 02 04 Rejestracja "LIS-LIPKA"
tel. 501 956 191 lek. med. A.Lipka-Trawińska - proszę odsłuchać komunikat powitalny i czekać na połączenie z sekretariatem.
Uwaga! W przypadku konieczności KONTAKTU Z LEKARZEM proszę o SMS: 501 956 191 lub e-mail: altrawinska@gmail.com - postaram się skontaktować tak szybko, jak będzie to możliwe.

Mój profilg70

ZABIEGI KRIOCHIRURGII

Kriochirurgia to metoda skuteczna, bezbolesna, bezkrwawa i bezpieczna polegająca na miejscowym, kontrolowanym niszczeniu chorej tkanki przez jej zamrażanie. Niska temperatura blokuje drobne naczynia tętnicze i żylne, umożliwiając oddzielenie tkanki wymrożonej, od tkanki zdrowej bez krwawień. Kriochirurgia jest skuteczną metodą, od lat wykorzystywaną w licznych chorobach. Ma zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, przede wszystkim w dermatologii, onkologii, laryngologii, ginekologii, chirurgii naczyniowej i okulistyce.

Jest to zabieg, który może być stosowany do leczenia różnego rodzaju zmian, zarówno o charakterze łagodnym jak i nowotworowym.

Korzyści jej zastosowania wynikają przede wszystkim z tego, że jest to metoda skuteczna, pozbawiona powikłań i daje dobre efekty kosmetyczne. Metoda ta nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. Zabieg wymrażania może być wykonany u pacjentów w każdym wieku, a więc u dzieci, i u dorosłych, również u kobiet w ciąży oraz u osób w złym stanie ogólnym i w podeszłym wieku. Bardzo istotną dla pacjentów zaletą jest również to, że generalnie zabieg nie wymaga znieczulenia, jest na ogół bezbolesny, a odczucia w czasie jego trwania sprowadzają się do lekkiego pieczenia i swędzenia. Zabieg jest krótki. Bezpośrednio po zabiegu, w fazie rozmrażania może pojawić się nieznaczny ból, który szybko ustępuje.

Metoda polega na niszczeniu tkanki bez potrzeby jej wycięcia (nie naruszamy ciągłości skóry), unika się zatem niedogodności związanych z tradycyjną operacją chirurgiczną i krwawieniami.

Dzięki kriochirurgii problem zakażeń nie występuje lub może wystąpić niezmiernie rzadko. Ponadto kriochirurgia sprawia, że po leczeniu powstają tzw. blizny kosmetyczne, czyli blizny elastyczne, bezkolagenowe. Blizna jest mało widoczna. Ma to istotne znaczenie np. w leczeniu zmian na skórze twarzy. Zalety te powodują, iż kriochirurgia znalazła szerokie zastosowanie w wielu specjalnościach medycznych w tzw. chirurgii jednego dnia, czyli w systemie leczenia chirurgicznego obejmującego określone procedury lecznicze niewymagające hospitalizacji pacjenta.

W gabinecie "Altra-Matter" leczę kriochirurgią ciekłym azotem (-192 stopnie Celsjusza) przy pomocy specjalnych sond dermatologicznych i sprayu z różnym stopniem i siłą rozprysku następujące zmiany chorobowe:

  • brodawki zwykłe (tzw."kurzajki") i łojotokowe,
  • włókniaki, guzki, wyrośla skórne,
  • różnego rodzaju grudki i guzy na twarzy,
  • naczyniaki, rozszerzone naczynia,
  • przebarwienia, plamy starcze, słoneczne, soczewicowate,
  • plamy starcze i słoneczne,
  • rogowacenie słoneczne i starcze skóry,
  • stany przednowotworowe i niektóre nowotwory skóry,
  • przerosłe blizny i keloidy i inne,
  • niektóre postacie trądziku keloidowego i różowatego (kriopiling).

OSTRZYKIWANIE

W WYBRANYCH PRZYPADKACH STOSUJĘ MIESCOWO OSTRZYKIWANIE ZMIAN CHOROBOWYCH (KELOIDY I BLIZNY PRZEROSŁE) LEKAMI PRZECIWZAPALNYMI WRAZ Z KRIOCHIRURGIĄ, CO PRZYNOSI ZNAKOMITE EFEKTY LECZNICZE!

KOSZT TERAPII KRIO od 130 PLN (obejmuje kilka potrzebnych zabiegów)

Czasem zabiegi trzeba powtórzyć 2-3 razy co 3-4 tygodnie. Koszt terapii jest ustalany przy pierwszej wizycie.

Pacjentów zainteresowanych zabiegiem kriochirurgii ciekłym azotem (nie są konieczne żadne badania dodatkowe !) proszę dzwonić: do Siemianowic tel: 32 766 02 04 środy po godz 14:00 i umawiać się na kriochirurgię środy od godz 17:30 pod nr 32 493 13 52 godz 9:00-18:00 Rejestracja/Sekretariat "ALTRA-MATTER" i umawiać się na kriochirurgię Siemianowice.

lek. med. Aleksandra LIPKA-TRAWIŃSKA

SPECJALISTA DERMATOLOG-WENEROLOG TRYCHOLOG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1RAKKOLCZYSTOKOMRKOWYRak kolczystokomórkowy  2RAKPODSTAWNOKARKOWY1Rak podstawnokarkowy 3RAKWARGI1Rak wargi
 Brodawki lojotokowe usuwamBrodawki łojotokowe usuwam  5KRIOCHIRURGIANACZYNIAKA4Kriochirurgia naczyniaka  6KRIOCHIRURGIAPLAMBARWNIKOWYCH1Kriochirurgia plam barwnikowych
 CryosurgeryKriochirurgia  8SNIEGOWANIEŚniegowanie  9USUWAM1Usuwam
 10KRIOCHIRURGIASPRAYKriochirurgia spray  11KRIOCHIRURGIAZABIEGIKriochirurgia zabiegi  12RAKAMYUSTNEJ1Rak jamy ustnej
 13USUWAMUsuwam  14ZABIEGIKRIOCHIRURGIIZabiegi kriochirurgii  15ZAMRAZANIEBRODAWEKZamrażanie brodawek
 16LEUKOPLAKIALeukoplakia  17KELOIDY2Keloidy  IMG 583 (1)Zabieg kriochirurgii

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 r. Specjalistyczna Praktyka Dermatologiczna "Altra-Matter" POLITYKA PRYWATNOŚCI – RODO

Projekt i wykonanie: WIT

Używamy ciasteczek. Więcej w Polityce cookies