logo3a

Specjalistyczna Praktyka Dermatologiczna "Altra-Matter"
lek. med. Aleksandra Lipka-Trawińska


REJESTRACJA: tel. 501 956 191

- proszę odsłuchać komunikat powitalny i czekać na połączenie z sekretariatem (od poniedziałku do piątku 9:00 – 18:00).
Uwaga! W przypadku konieczności KONTAKTU Z LEKARZEM proszę o SMS: 501 956 191 - lek.A.Lipka-Trawińska lub e-mail: spd.altramatter@gmail.com - postaram się skontaktować tak szybko, jak będzie to możliwe.

Nowy adres:
Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Anna i Artur Borowscy
Siemianowice Śl. 41-100, Aleja Sportowców 1A
Tel.: 501 956 191; 663 844 099

 

 

ZAMYKANIENACZYN1Zamykanie naczyń

 

ZAMYKANIE NACZYNZamykanie naczyń

ZAMYKANIE NACZYŃ

Zmiany naczyniowe przede wszystkim pojawiają się najczęściej na twarzy i nogach. Mogą to być naczynia powierzchowne, cieniutkie, różowe, często tworzące sieć naczyniową (teleangiektazje) lub naczyniaki gwiaździste. Zmiany głębsze, są grubsze, wiśniowo-czerwone poszerzenia naczyń krwionośnych albo też przyjmują formę niebieskosinych żył (venektazje).

Veinwave:

Urządzenie VeinWave wykorzystuje proces termo-koagulacji, polegający na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii o wysokiej częstotliwości, co w efekcie doprowadza do podgrzania drobnych naczyń krwionośnych. Ciepło przenoszone jest do miejsca wykonywania zabiegu poprzez ultracienką, niklową igłę, zapewniającą dokładne dozowanie, bez żadnego wpływu na skórę. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia skóry podczas zabiegu jest bardzo niewielkie. Prąd częstotliwości radiowej przekazywany jest wyłącznie do słabych lub uszkodzonych naczynek krwionośnych, powodując ich zamknięcie i zniknięcie.

Efekty na twarzy:  Celem zabiegu jest zamknięcie rozszerzonych naczyń krwionośnych, a co za tym idzie redukcja zaczerwienienia pojawiającego się na twarzy i usunięcie pajączków.

Zamykanie naczyń laserem ND:YAg

Zabiegi  laserowego zamykania naczynek  na twarzy i nogach, są skuteczną i bezpieczną metodą leczenia. Na oczyszczoną skórę przykładana jest głowica lasera, która emituje wiązkę światła o długości fali 1064nm – taka energia świetlna jest pochłaniania przez barwnik krwi (hemoglobinę) i zostaje zamieniana w ciepło. Wskutek  temperatury woda znajdująca się w tkance zostaje odparowana, a naczynia zostają pochłonięte, skoagulowane gdzie w późniejszym etapie są wchłaniane przez organizm – znikają. Promień lasera Nd:Yag głęboko wnika w tkanki, skutecznie dostarczając jego energię zarówno do dużych, jak i małych naczyń krwionośnych. Długość fali 1064nm jest najlepszą długością światła do tego typu zabiegów. W trakcie zabiegu odczuwa się pieczenie i ciepło. Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu oddawania strzałów lasera może być lekko zaczerwieniona, może pojawić się obrzęk. Po laserowym zamykaniu naczyń krwionośnych nie trzeba przerywać pracy, można normalnie funkcjonować; jedynie przez kilka dni zaleca się nie korzystać z siłowni i/lub sauny. Przez około miesiąc po zabiegu nie powinno opalać się, ewentualnie chronić miejsce po zabiegu kremem z filtrem 50+.

Efekty na twarzy i ciele:

  •    usunięcie widocznych naczyń krwionośnych,
  •    zamknięcie dużych naczyń na nogach,
  •    redukcja zaczerwienienia na twarzy.

Kriochirurgia

Niektóre zmiany naczyniowe, zwłaszcza naczyniaki typu Edwards, Campbell, Angioma Stellatum i inne naczyniaki można zamrażać z bardzo dobrym efektem kosmetycznym.

W razie potrzeby mamy kontakt do Specjalistycznych Ośrodków Chirurgii Naczyniowej na teranie woj. śląskiego, gdzie są zamykane głębokie naczynia o bardzo dużej średnicy.

 

naczyn5Zamykanie naczyń ZAMYKANIE NACZYN NOGIZamykanie naczyń nogi
naczyn5Zamykanie naczyń nos ZAMYKANIE NACZYN NOGIZamykanie naczyń twarz

 

NOS ZAMYKANIE NACZYŃ NOSA
ŻYŁKI ZAMYKANIE NACZYN - ŻYŁKI

 

naczyn1 ZAMYKANIE NACZYN 2
naczyn2 ZAMYKANIE NACZYN 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Specjalistyczna Praktyka Dermatologiczna "Altra-Matter" | POLITYKA PRYWATNOŚCI – RODO

Projekt i wykonanie: WIT

Używamy ciasteczek. Więcej w Polityce cookies